•  

Kurz hathajógových krijí

Pro fanoušky jógy nabízíme skutečnou lahůdku: kurz hathajógových krijí. Hathajóga je cestou cvičení a pročišťování (vnitřního i vnějšího) a je tou nejrychlejší a nejpohodlnější jógovou cestou. Zahrnuje šest očistných technik, šat krijí neboli šat karem. Hathajógové očistné techniky působí preventivně a léčebně a je možné je provádět i v domácím prostředí.

Kurzy se vypisují jako benefiční akce. Veškerý příjem z kurzů putuje na podporu výstavby klenotu védské kultury Óm ášramu v Indii.

Kurz je poskytován s cílem hlubokého zážitku, je navržen pro 4 až 8 kurzistů v jednom termínu. Termíny se vypisují průběžně.

Co se naučíte

Na semináři se prakticky nacvičují 4 očistné techniky pro každodenní užitek:

  • Naulí (vlnění břišními svaly) - Jedno ze cvičení, která nesmírně blahodárně působí na zdraví, neboť povzbuzuje a upravuje celý zažívací systém.
  • Néti (pročišťování nosu) - Působí jako prevence proti rýmě a zánětu čelních dutin a při pravidelném provádění může odstranit nebo alespoň zmírnit sennou rýmu a alergii na pyl.
  • Kapálabháti (pročištění čelní dutiny) - Cvičení osvěžuje a dodává novou energii, prokrvuje celou oblast čela a nosu, pomáhá při zánětech čelních a vedlejších dutin, pročišťuje nos a odstraňuje stres a celkově zklidňuje.
  • Trátak (koncentrace na bod nebo plamen svíčky) - Trátak pročišťuje oči, posiluje oční svaly a zlepšuje zrak a paměť. Rozvíjí intuici, schopnost vizualizace a sílu vůle.

Teoreticky se nastíní i zbylé dvě hathajógové krije (dhauti a šankprakšalána), které se prakticky nacvičují při speciálním semináři Šankprakšalána.

Kontraindikace

  • Naulí - Cvičte jen s prázdným žaludkem. V těhotenství nebo při ledvinových a žlučových kamenech cvičení neprovádějte.
  • Kapálabháti - Zpočátku může kapálabháti vyvolat lehkou závrať, která však po několika cvičeních většinou ustoupí.
  • Trátak - Cvičení není vhodné pro osoby s psychickými problémy. Zvláště při sklonech k schizofrenii či halucinacím se trátak nesmí cvičit.

Co sebou

Přijďte na lačno (kvůli naulí), pohodlné oblečení a podložku na cvičení sebou. Konévka na néti bude k zapůjčení.

Cíl semináře

Seznámení účastníků s kořeny hathajógy a šatkarem a praktický nácvik 4 z nich podle Systému Jóga v denním životě.

Rezervace

Rezervujte se prosřednictvím formuláře níže nebo na telefonu 777 135 680 či e-mailem na adresu kurz.vareni.praha@gmail.com – uveďte jméno a příjmení, termín kurzu a telefonní kontakt. Kurz považujte za objednaný v okamžiku, kdy obdržíte potvrzovací e-mail či SMS.